Soccer

Hawkeye Ten Conference announces All-Conference soccer teams | Sports

(KMAland) — The Hawkeye Ten Conference has announced their All-Conference soccer choices from this past season.

Here’s a look at the full list of honorees:

FIRST TEAM  

Kendall Bardsley, JR, Glenwood

Teagan Blackburn, SR, St. Albert

Avery Blasdel, SO, Glenwood

Jayden Cross, JR, Lewis Central

Rachel Cushing, JR, Lewis Central 

Tatum Grubbs, SO, Atlantic

Hadley Hill, JR, Lewis Central 

Kara Kinsella, JR, Creston

Johnna Miller, SR, Lewis Central 

Alex Mohr, SR, Denison-Schleswig

Courtney Schenkelberg, SR, Kuemper Catholic

Makenna Shepard, SO, St. Albert

Ellerie Tarbox, JR, St. Albert

Kayla Venner, SR, Kuemper Catholic

Maggie Wettengel, SR, St. Albert

SECOND TEAM  

Malena Beezley, JR, Lewis Central

Regan Gerken, SR, Kuemper Catholic

Alyssa Ginther, SR, Atlantic

Vanessa Gunderson, SR, Denison-Schleswig

Caitlyn Hanafan, JR, Lewis Central 

Sarah Healy, SR, Kuemper Catholic

Mikayla McCart, SR, Lewis Central 

Catherine Millar, SR, Glenwood

Baylee Ratliff, SR, St. Albert

Emily Recher, SR, St. Albert

Choe Scheines, SR, Lewis Central 

Abi Schultz, SR, Glenwood

Veronica Svajgl, JR, St. Albert

McKenzie Waters, JR, Atlantic

Kara Weis, SR, Harlan

HONORABLE MENTION 

Brooklyn Bakke, SR, Kuemper Catholic

Olivia Barnes, JR, St. Albert

Gracie Bernard, JR, Lewis Central 

Jordyn Blaha, JR, St. Albert

Zoie Brown, JR, Glenwood

Taylor Gregory, SO, Lewis Central

Corri Pelzer, JR, Atlantic

Kailey Pick, SR, Denison-Schleswig

Bree Ross, SR, Creston

Grace Root, SR, Creston

Bethany Schleisman, JR, Kuemper Catholic

Anna Shelton, JR, Harlan 

Raegen Wicks, FR, Harlan

Maiah Williams, SR, Glenwood 

FIRST TEAM 

Blake Baumhover, SR, Kuemper Catholic

Matt Borha, SR, Creston

Nathan Brockman, SR, Atlantic

Levi Culp, SR, Harlan

James Devine, JR, Lewis Central 

Cole Drummond, JR, Lewis Central 

Luis Espino, JR, Lewis Central 

Jordan Fink, JR, Harlan

Michael Heithoff, JR, Harlan

Cole Jensen, SR, Lewis Central

Bryan Ortiz, SR, Denison-Schleswig 

John Palmer, JR, Glenwood

Eli Rangel, JR, Denison-Schleswig 

Turner Reich, SR, Glenwood

Cesar Rodriguez, SR, Denison-Schleswig 

SECOND TEAM 

Ben Anderson, JR, Atlantic

Victor Ceballos, SR, Kuemper Catholic

Jonah Churchill, FR, St. Albert

Jack Eickholt, JR, St. Albert

Ramon Garcia, SR, Denison-Schleswig

Kyle Jorgenson, JR, Glenwood

Matt Kloewer, JR, Harlan

Connor Lancial, JR, Lewis Central 

Konner Leinen, SO, Harlan

Efren Magana, SR, Denison-Schleswig

Caden Pedelty, SR, Kuemper Catholic

Payton Pryor, SR, Creston

Brodie Wallace, SO, Creston

Connor Williams, JR, Lewis Central 

Hunter Wray, SR, Glenwood

HONORABLE MENTION  

Brance Baker, SO, Creston

Lucas Brace, SR, Harlan

Max Burnett, SO, Kuemper Catholic

Beau Dickerson, SO, Atlantic

Adam Frazier, SR, Denison-Schleswig

Cole Kramer, JR, Harlan

Carson Ludwig, JR, Kuemper Catholic

Alven Nantz, SR, Atlantic 

Matt Neuhalfen, JR, Glenwood

Minh Ngo, SR, Glenwood

Johnny Romo, SR, Denison-Schleswig

Gaige Tripp, FR, Lewis Central 

Sam Wilber, SO, St. Albert

Aaron Wollaston, SR, Harlan





Read Full Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *